Blog

Publikováno v kategorii Nezařazené, dne 28 listopadu 2016

Julius Meinl I. (10. dubna 1824 Kraslice (Graslitz), Čechy – 24. prosince 1914 Vídeň) byl rakouský obchodník.

Julius Meinl se vyučil v obchodě s barvami u svého strýce v Praze. V provozní roce 1862 si na vídeňském Masném trhu (Fleischmarkt) otevřel svůj první obchod, kde prodával svou „denně čerstvě praženou kávu (täglich frisch gebrannter Kaffee)“. O 14 let později zbankrotoval, avšak v roce 1877 objevil mezeru na trhu, kterou zaplnil, když roku 1891 otevřel svou první průmyslovou pražírnu kávy.

V roce 1913 předal svému synovi Juliovi firmu se sítí poboček, která sahala po celé Evropě.

Káva Julius Meinl je naše rodinná tradice

V roce 1903 se v Novém Jičíně v cukrářské rodině narodil můj dědeček pan. Viktor Knobloch. Jeho rodiče vlastnili v Novém Jičíně na náměstí cukrárnu. Již v té době se v jejich cukrárně prodávala káva Julius Meinl.

V roce 1931 se oženil a svou novou rodinou se přestěhoval do Mikulova, kde si na náměstí otevřel svou vlastní cukrárnu. A samozřejmě v ní opět prodával kávu Julius Meinl. V roce 1945 se přestěhoval do Vídně, kde si v roce 1947 otevřel svou novou cukrárnu. A opět v ní prodával kávu Julius Meinlem.
V témže roce se poprvé setkal a seznámil s panem Juliem Meinlem pokračovatelem slavného rodu. V roce 2015 jsem si se svým kamarádem Okim otevřeli kavárnu OKI COFFEE a co myslíte že prodáváme za kávu? Samozřejmě Julius Meinl – BAR SPECIALE

BAR SPECIALENevíte prvotřídní směs kávy Arabica a Robusta. Jemné tmavé italské pražení dodává kávě jemnou ořechovou cremu. Chuť kávy je intenzivní, vyvážená a jemná.
Potěšení pro milovníky kávy – precizní výběr surovin a italské pražení dávají kávě Bar Speciale jedinečnou chuť a aroma, které dokonale vytvářejí kávovou symfonii.

Kávová směs Bar Speciale je určena pro prémiové gastronomické podniky a uspokojí i ty nejnáročnější kávičkáře. Tato káva je velmi oblíbená také mezi profesionálními baristy.

JULIUS MEINL káva je tradičně složená z nejlepších vysokohorských odrůd kávy Arabica, které která roste na nejlépe opečovávaných územích světa – ve střední a jižní Americe, v Papui Nové Guinei, Keni a Etiopii. Při nákupu kávy platí nekompromisní požadavek kvality, kterou osobně vykonává paní Skrbensky-Meinl.

Káva je pražena v pražírnách ve Vídni nebo v italské Vincenze s velkými zkušenostmi a citem. Šetrným pražením vzniká čokoládově hnědý vídeňský stupeň hnědosti kávy. Káva se po upražení obratem zabalí tak, aby bylo ochráněno aroma. Nepřetržitá kontrola a ochutnávka od surovin až po hotový produkt garantují, že se do šálku kávy dostane jen ta nejlepší a nejkvalitnější káva.

Krásné zážitky s kávou Julius Meinl Vám přeje Petr Hoffmann.

Sdílejte na sociálních sítíchShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn